Смедеревци частили Лозничане

ФУДБАЛЕРИ СМЕДЕРЕВА ПОРАЖЕНИ НА СТАРТУ ПРОЛЕЋНОГ ДЕЛА ПРВЕНСТВА СРПСКЕ ЛИГЕ ЗАПАД

Смедеревци су сезону 2016-2017 кренули минималном победом у Лозници. Исти ривал им се осветио на старту другог дела сезоне. Пулени Милорада Зечевића разочарали су своје навијаче у првом колу наставка шампионата Српске лиге Запад. Лозница је, на стадиону крај Старе железаре, славила победу резултатом 2:1. Смедерево је повело у 20. минуту голом Милентијевића. Радост домаћих трајала је само три минута јер је Ђурић у 23. минуту донео поравнање резултата. Победник је одлучен почетком другог полувремена. Играо се 47. минут када је Игулајкић неспретно реаговао и послао лопту у сопствену мрежу.
Смедеревци су имали много прилика на овој утакмици. У 28. минуту оправдано досуђени једанаестерац није искористио Стевановић чији шут је успешно зауставио голман Лознице Радукић. Неколико минута пре краја првог дела Вићентијевић је пропустио шансу да доведе Смедерево у вођство али је његов шут завршио високо изнад гола. Домаћим играчима није помогло ни то што су скоро пола сата имали играча више после искључења Матића због другог жутог картона.
Смедеревци су пропустили лепу прилику да победом над Лозницом у потпуности искористе кикс Радничког из Крагујевца који је у Пожеги поражен од Слога са убедљивих 3:1. Смедерево се у наредном колу у Зубином Потоку састаје са екипом Мокре горе која је јесенас као гост славила победу резултатом 1:0.